+420 495 545 541     texim@texim.cz
Otevřít menu
TEXIM TĚSNĚNÍ
Texim s.r.o. Výroba těsnění
KONTAKTUJTE NÁS:    telefon (+420) 495 541 940   Email texim@texim.cz 

Textil-pryžové manžety

těsnění Textil-pryžové manžety

těsnění Textil-pryžové manžety

Využití:

  • Textil-pryžové vrstvené manžety jsou elastické těsnící prvky sloužící k utěsnění vzájemně pohyblivých strojních dílců válcového tvaru. Většinou jde o těsnění dílců vykonávajících vratný přímočarý pohyb, i když použití některých druhů manžet pro pomalý rotační pohyb není vyloučeno. 
eshop těsnění

Výrobní řada manžet je vyráběna z NBR a CR pryží vyztužených tkaninou anebo vyrobených z PTFE.

Výsledná konstrukce umožňuje perfektní odolnost vůči médiím, zajišťuje pevnost a zároveň pružnost manžet a prodlužuje jejich životnost.

Textil-pryžové manžety jsou vyráběny v přesných rozměrech a tolerancích, které usnadňují jejich umístění v ucpávkovém prostoru.

Zvlášnost těsnících manžet spočívá v tom, že funkční částí (jazýčky) jsou přitlačovány ke styčným plochám těsnících součástí přímo pracovním tlakem těsnícího média. Pro tuto základní funkční charakteristiku jsou textilopryžové manžety označovány jako samotěsnící.

Nedoporučuje se používat nadměrný těsnící tlak, který by deformoval profil manžet a porušil tuto charakteristickou vlastnost.

Ucpávkový prostor má být konstrukčně řešen tak, aby manžeta přo montáži nebyla přetahována přes ostré hrany a závity. Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňující funkční spolehlivost a životnost manžet je stupěň opracování těsnících ploch. 

Doporučuje se dosáhnout co nejdokonalejšího povrchu (asi Ra 0,4) případně použít povrchové kalení nebo dokonalé chromování.

Větší rozměry: pro extrémní průměry se manžety dodávají v běžných metrech, které se na požadovaný průměr stočí a spojí šikmým řezem. Metráž je pouze u profilů č. 7, č. 11, č. 12 a u profilu ŠEVRON.

Detaily poptávek: poptávky na nestandardní manžety musí obsahovat detailní výkresy nebo použitý vzorek, rozměry těsněného prostoru, upřesnění pryže nebo výztužné tkaniny